Książki przygodowe na wakacje.

Dlaczego warto czytać?

Czytając pobudzasz wyobraźnię, tworzysz filmy i obrazy, łączysz nową wiedzę z tym, co już znasz.

Czytanie pozwala nam postawić się w różnych sytuacjach, w których na co dzień do tej pory nie znaleźliśmy się. Książka otwiera nas na nowe doświadczenia i rozszerza nasze horyzonty, kształtuje nas samych.

Oto kilka propozycji książek, które zabiorą was w świat pełen przygód i niezwykłych wrażeń.

„ Chłopiec, który latał”, autor: Hitchcock Fleur

Anglia, XX wiek, początek ery przemysłowej. Athan, spragniony przygód chłopiec z biednej rodziny, śni o lataniu. Jest pomocnikiem pana Chana, wynalazcy i naukowca.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, czy marzenie chłopca spełniło się przeczytaj zaproponowaną książkę.

„Maleńki pirat”, autor: Alicia Acosta

Pewnego razu był sobie kapitan piratów tak maleńki, że wiatr porywał go przy najlżejszym podmuchu. Kiedy podczas bitwy z innym…….

Jeśli początek tej książki zachęcił cię do jej przeczytania to znajdź ją https://czytam.pl

„Chłopiec z wyspy”, autor: Max Ducos

Bohaterem tej książki jest Tymek, uwięziony na tajemniczej wyspie. Na wyspie żyje w zgodzie z naturą dobry lud, któremu grozi niebezpieczeństwo.

Pewnego wieczora Tymek i jego starsza siostra zostają w domu sami…… Poszukaj tej książki i przeczytaj ciąg dalszy.

„Kronika Archeo”, autor: Agnieszka stelmaszyk

Jest to bestsellerowa seria książek. Dzięki serii „Kroniki Archeo” możemy przenieść się w świat tajemnic i sekretów bez konieczności opuszczania domowego zacisza. Zobacz fragmenty na YouTube oraz wejdź na audioteka-audiobooki i słuchowiska po polsku.

„Zaginiona wyspa”, autor: Nikola Kucharska

Jest to komiks dla młodzieży. Tajemnice, zaginione cywilizacje czy starożytne plemiona od zawsze fascynowały ludzkość. Udowodnił to już Juliusz Verne swoimi powieściami o tajemniczych i zaginionych miejscach.

Podobne wrażenie można odnieść czytając najnowszą książkę Nikoli kucharskiej, będącej połączeniem komiksowych przygód bohaterki Nikoli i dziennika badawczego dziewiętnastowiecznego odkrywcy Alojzego Rzepy. Książka ta jest propozycją dla młodszego grona odbiorców, choć śmiało można powiedzieć, że dorosłych czytelników też zafascynuje swoją formą. Możesz zaprosić rodziców lub starsze rodzeństwo do wspólnego czytania. Może stanie się ona dobrym tematem do rozmowy.

Zaproś rodziców do biblioteki lub księgarni, może znajdziecie inne ciekawe propozycje.